Jdi na obsah Jdi na menu
 


září 2015

 

21.9.2015 vychází nová kniha "Kristián a kocou Teo" s krásnými ilustracemi od Barbory Kyškové! Těšíte se?

Přečtěte si anotaci -> 

Tyhle prázdniny nezačaly pro Kristiána zrovna šťastně. Maminka alkoholička se jednoho dne nevrátila domů, a tak po dlouhém úzkostném čekání vylekaný Kristián utíká z domova. Útočiště najde na nábřeží Vltavy, kde se potlouká se svým jediným kamarádem – černým kocourem. Cvičený Teo předvádí turistům akrobatické kousky, a tím oba tuláci získávají trochu peněz k přežití. Kristián ví, že se nemůže skrývat věčně. Ale jak má zachránit maminku i sebe? 

 

kristian.jpg

 

srpen 2015

Vychází nové cd o "Aničce a jejích kamarádkách" a její příběhy vám znovu přečte Martha Issová! 

 

medium.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

listopad 2014

V říjnu jsem se podívala už podruhé do knihovny v Jičíně a i tentokrát jsem si besedy s dětmi moc užila. Tentokrát jsem ovšem kromě Aničky vyprávěla i o své poslední knížce "Strašidelné prázdniny". Mám radost, že si ji všechny děti na závěr besedy objednaly k Vánocům pod stromeček. 

pa230003.jpg

pa230014.jpg

pa230018-2.jpg

 

 duben 2014

Minulý týden jsem měla besedy ve dvou hezkých českých městech. V pondělí to byla knihovna Doubravka v Plzni - zdravím usměvavou paní knihovnici a skvělé prvňáčky. V pátek jsem navštívila základní školu v Litoměřicích. Odtud i foto a taky moje pozdravení.  

 

Beseda v Plzni

 

Beseda v Plzni

 

duben 2013

 

  • Protože jsem už dlouho nic nezaznamenala, ráda bych tu vzpomněla na uplynulý rok, kdy jsem četla a besedovala s dětmi v různých koutech české země. Zdravím knihovny ve Varnsdorfu, Karlových Varech, Jičíně a Mladé Boleslavi! A taky knihovny v Praze, kde jsem nedávno četla z nové "velikonoční" Aničky.

 

  • A co mě čeká? V dubnu se těším na třídenní besedování na Moravě, především v Blansku a jeho okolí. V květnu povedu na knižním veletrhu "Svět knihy" tvůrčí dílnu s názvem "Jak se vaří kniha", což je nový úspěšný projekt nakladatelství Albatros.

 

  • A ještě jedna důležitá zpráva. V září vyjde v Albatrosu moje zatím poslední knížka "Mia flor". Je o dospívání a hlavní hrdinkou je skoro šestnáctiletá Viktorka. Jsem moc zvědavá a trochu napnutá, jaký bude mít tahle knížka ohlas.

 

 

   říjen 2011

 

 

Jsou zimní prázdniny a Anička vyráží s kamarádkami Ditou a Juljou na
chalupu do Jizerských hor. Veselá dobrodružství, která společně prožívají
nejen při lyžování, jsou narušená příjezdem spolužačky Katky. Je nafoukaná,
protivná a nic ji nebaví. A tak se Anička musí postarat, aby tyhle
prázdniny nebyly nadobro pokažené!

 

 

 

164929_big.jpg

 

 

  

 

   srpen 2010

 

Nový díl Aničky je na světě!

Ve třetím dílu Anička odlétá se svými rodiči na krátké prázdniny do Egypta. Bere si s sebou opět svůj deník a je plná očekávání, co všechno v neznámé exotické zemi prožije.
Na prázdninách si Anička najde novou kamarádku a pozná i zajímavosti Egypta. Nejúžasnější zážitek ji čeká při potápění v korálovém moři. Jaká dobrodružství ještě zažila se dozvíte, když si tuto prázdninovou knížku celou přečtete.

 

9788000025636.jpg

 

 

červen 2010

 

Právě vyšla u nakladatelství Artur moje další kniha, která nese název "Cesta z Arkád". Pro představu nabízim oficiální anotaci: 

Každý rozvod doprovází trauma. I ten, který žena už několik let s úzkostí očekává. Ale touha zůstává, a když se na obzoru objeví nový muž, je to jako malé soukromé zemětřesení. Kamila (40) si v obchodním domě Arkády kupuje nový kabát, aby si dodala sebevědomí. Jenže sama moc dobře ví, že hezký vzhled není samospasitelný. Ale co teda...? Kde vzít to něco, co by jí vrátilo její "vlastní vůni"?

 

Doufám, že se vám bude kniha líbit!

 

 

prev_429.jpg

 


 

březen 2010

 

Mám několik novinek k Aničce. Právě vychází překlad prvního dílu "Anička a její kamarádky" ve slovenštině a přeložené vyjdou i další dva díly. Mám radost!

 

A ještě jedna novinka: 14. května, což je pátek, ve 13 hodin budu mít besedu se čtenáři na knižnim veletrhu v Praze. Přijďte, těšim se na vás!

 

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--010--l--5--l--8--l--0105845-23.jpg30231_10150189386400545_208586915544_12402127_4494998_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Přeložila Annamária Brathová
Ilustrovala Eva Mastníková

Pre čitateľov od 7 rokov

Je jeseň. Vonku padá lístie a Anička chystá bábkové predstavenie o Gaštanovom kráľovstve. Ale keď sa jedného dňa vráti zo školy, rodičia majú prekvapenie: všetci traja poletia na malé prázdniny do Egypta! Čo asi Aničku čaká v ďalekej krajine? Nebude to len morské dobrodružstvo, púštny vietor alebo jazda na ťave… Anička toho zažije omnoho viac!

 

listopad 2009

 Radostná zpráva pro všechny příznivce Aničky. Příští rok na jaře vyjde v nakladatelství Albatros už třetí pokračování úspěšných (!) knížek pro malé čtenářky i jejich rodiče. Zatím prozradím jen to, že Anička bude tentokrát na prázdninách v Egyptě a samozřejmě opět tu zažije spoustu dobrodružství a nečekaných příhod, které si zaznamená do svého deníku.     

 

>> více informací zde!

 

 

říjen 2009

Zanedlouho by měla v nakladatelství Albatros vyjít knížka pro děti Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem. Inspirací mi byl náš papoušek Žako. O Žakovi se obecně říká, že je velice inteligentní, přítulný, učenlivý; už nevím číslo, ale že prý má ze všech papoušků největší slovní zásobu. I my jsme se proto radovali, když jsme našeho Žaka dostali. Bohužel se brzy ukázalo, že s naším Žakem to bude úplně jinak. Nemluví a klove, tudíž ho ani žádné veselé kousky neučíme. Abych byla upřímná: napodobuje zvuky, melodie a říká „haló“ a klove všechny kromě mě. Moje děti si už kolikrát myslely, že neklovne, ale kdepak. A potom brečely a nenáviděly ho za tu proradnost. Zvlášť Milda pociťoval hluboké rozčarování. A tak jsem chlapečka ve své knížce pojmenovala Milda a z našeho Žaka jsem vykouzlila přítulného opeřeného kamaráda.      

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

září 2009

V říjnu se vydáním posledního dílu uzavírá tetralogie o Denise. Pokud jste četli, zajímaly by mě vaše názory a ohlasy v rubrice: návštěvní kniha. 

 

det_388.jpgdet_390.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

det_392.jpgdet_394.jpg

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosba o pár vět

(Renata Fuksová, 1. 2. 2021 17:40)

Dobrý den,
netuším, zda je ještě tento chat aktivní, ale zkouším štěstí :)
Neteř je Vaším velkým fanouškem (10 let). Je velmi šikovná a Vaše knížky ji motivovaly k tomu, že začala sama psát nějaké příběhy. Myslíte si, že by bylo možné Vám poslat diář, který jsem ji koupila k psaní a Vy do něj zapsala pár vět ve stylu, že ji fandíte? :)
Vím, že je to trošku troufalé, ale je fajn vidět děti, které jsou pro něco nadšené. Můžu ji to samozřejmě napsat také, ale od Vás to bude mít úplně jinou dimenzi:) Klidně bych někam zašla na Vaši autogramiádu, ale vypadá to, že nějakou dobu se osobně nebude možné potkat.
Děkuji za Vaši odpověď a případnou ochotu.
Zdraví, Renata Fuksová
renatafuksova@email.cz

Can you remain in effect the influence

(ARigFibeLeli, 29. 7. 2018 19:17)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/ordonnance-pour-le-cialis/

Anička a jakjdou díly po sobě?

(Martina Brožková, 7. 11. 2017 10:14)

Krásný dobrý den, bylo by možné mi napsat jak jdou díly Aničky po sobě? Velice děkuji. Brožková

Re: Anička a jakjdou díly po sobě?

(Ivana Peroutková, 7. 11. 2017 10:51)

Taky krásný dobrý den! Pořadí je takhle: Anička a její kamarádky, Anička ve městě, Anička u moře, Anička na horách, Anička a cirkus, Anička a Velikonoce, Anička v Austrálii, Anička a divadlo, Anička na řece, Anička v zahradě. Mějte se krásně! Zdraví Ivana Peroutková

Poděkování

(Barunka, 30. 12. 2016 16:05)

Dobrý den paní Peroutková. Moc se mi líbí Vaše knihy, nejvíce Anička a Velikonoce a a Anička ve městě. Děkuji za tak hezké knihy a přeji Vám v dalším novém roce mnoho štěstí, zdraví a úspěchů ve psaní nových knih. Na shledanou Vaše věrná čtenářka Barunka

Re: Poděkování

(Ivana Peroutková, 1. 1. 2017 12:45)

Ahoj Barunko, a já ti moc děkuju za tvoje přání. Ať se ti taky daří v tom příštím roce! A v květnu vyjde poslední díl - Anička v zahradě. Zdraví tě Ivana Peroutková

Kniha

(Eva, 25. 12. 2016 13:09)

Dobry den. Uz jsem precetla vase vsechny dily Anicky a take jsem precetla Kristian a kocor Teo.Moc se mi libi,ale chtela bych si precist i nejakou jinou knihu.

Eva :)

Re: Kniha

(Ivana Peroutková, 26. 12. 2016 13:54)

Ahoj Evo! Tak ještě si můžeš přečíst třeba Strašidelné prázdniny anebo knížku Mia Flor - ta je moje nejmilejší. A příští rok vyjde poslední díl Anička v zahradě, potom knížka Ztracený šíp a ještě Francouzská jízda. Přeju ti krásný Vánoce! A ať tě pořád baví čtení! Ivana Peroutková

Knihovna v Jičíně

(Natyna, 26. 5. 2016 20:06)

Dobrý den mám všechny díly Aniček a moc bych si přála je od VÁS mít podepsané. Bydlím v Jičíně a tak se chchi zeptat kdy přijedete do knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně

Re: Knihovna v Jičíně

(Ivana Peroutková, 27. 5. 2016 14:49)

Ahoj Natyno! To je smůla, já už jsem v knihovně Václava Čtvrtka dvakrát byla. Tak vážně nevím, kdy zase přijedu. Ale můžeš mi napsat svoje celé jméno, třídu a školu, a kdybych přijela,já bych ti to dala třeba přes tvou školu vědět. Jo? Měj se krásně a moc tě zdravím a ať se ti líbí i poslední Anička na řece! Ivana Peroutková

E-mail

(knížka, 2. 5. 2016 19:32)

Dobrý den,
paní Peroutková.
Mohla bys stemi poslat váš e-mail.
Na shledanou

P.S.: Můj e-mail je jbcsp@seznam.cz

Re: E-mail

(Ivana Peroutková, 3. 5. 2016 13:34)

Taky zdravím, ale nevím, proč posílat e-mail. Klidně mžete psát sem. Anebo je to tajné? Ivana Peroutková

pište dál!!!!!!!!!!

(Krystýna, 17. 4. 2016 14:57)

Děkuji za správu. Přečetla jsem si Krystián a kocour Teo a moc se mi to líbí.
Děkuji a nashledanou:).

pište dál!!!!!!!!!!

(Krystýna, 17. 4. 2016 14:52)

Děkuji za správu. Přečetla jsem si Kocoura Tea a moc se mi to líbí.
Děkuji a nashledanou:).

pište dál!!!!!!!!!!

(Kristýna, 7. 4. 2016 22:29)

Dobrý den. Moc se mi líbí knížky Aničky,ale chtěla bych si přečíst i jinou knížku od vás. Je mi 13let. Doporučila byste mi nějakou knížku???

Re: pište dál!!!!!!!!!!

(Ivana Peroutková, 8. 4. 2016 12:42)

Ahoj Kristýno! Je ti 13, tak by sis mohla přečíst Kristián a kocour Teo, to je zrovna moje poslední knížka a mám ji ráda. Pak tu jsou ještě trochu hororové Strašidelné prázdniny a knížka Mia flor, kde je hlavní hrdinkou patnáctiletá Viktorka. Doporučuju ti všechny! Jinak v květnu vyjde další Anička na řece. Ale já budu samozřejmě ráda, když si oblíbíš i moje další knížky. A když se ti bude chtít, něco mi o nich napiš. Měj se krásně a čti! Zdraví tě Ivana Peroutková

Anička

(Tereza, 2. 5. 2015 19:04)

Dobrý den, na internetu jsem zjistila že jste vydali knížku Anička a divadlo ale, tady o ní nic nepíšete jak to? Předem děkuji.

Re: Anička

(Ivana Peroutková, 6. 5. 2015 14:09)

Ahoj Terezo, a co bys chtěla o Aničce a divadlo vědět? Já jsem dala obálku knížky na úvodní stranu a myslela si, že to stačí. Jako upozornění, že knížka už vyšla. Ale speciálně tobě tady klidně napíšu víc. Tak zatím zdravím a měj se hezky! Ivana Peroutková

Re: Re: Anička

(Tereza, 7. 5. 2015 19:23)

Dobrý den, děkuju moc za odpověď budou ještě další díly Aničky? Moc se mi ty knížky líbí čtu je pořád dokola a nechtěla bych aby jste sní už zkončila. Předem děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Anička

(Ivana Peroutková, 10. 5. 2015 12:17)

Ahoj Terezo, jsem moc moc ráda, že se ti Aničky líbí. Já už jsem je chtěla ukončit, ale pak jsem se rozhodla, že ještě napíšu dva díly. Jeden o tom, jak Anička jela na vodu, jako v kánoi na řeku - ten vyjde příští rok na jaře. A za další rok vyjde poslední díl, jak byla zase u babičky na prázdninách a s Parašínem trochu víc zahradničila. Ale přijede tam i Tarek a tak dále, to si počteš, doufám a zdravím tě a měj se moc hezky! Ivana Peroutková