Jdi na obsah Jdi na menu
 


září 2015

 

21.9.2015 vychází nová kniha "Kristián a kocou Teo" s krásnými ilustracemi od Barbory Kyškové! Těšíte se?

Přečtěte si anotaci -> 

Tyhle prázdniny nezačaly pro Kristiána zrovna šťastně. Maminka alkoholička se jednoho dne nevrátila domů, a tak po dlouhém úzkostném čekání vylekaný Kristián utíká z domova. Útočiště najde na nábřeží Vltavy, kde se potlouká se svým jediným kamarádem – černým kocourem. Cvičený Teo předvádí turistům akrobatické kousky, a tím oba tuláci získávají trochu peněz k přežití. Kristián ví, že se nemůže skrývat věčně. Ale jak má zachránit maminku i sebe? 

 

kristian.jpg

 

srpen 2015

Vychází nové cd o "Aničce a jejích kamarádkách" a její příběhy vám znovu přečte Martha Issová! 

 

medium.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

listopad 2014

V říjnu jsem se podívala už podruhé do knihovny v Jičíně a i tentokrát jsem si besedy s dětmi moc užila. Tentokrát jsem ovšem kromě Aničky vyprávěla i o své poslední knížce "Strašidelné prázdniny". Mám radost, že si ji všechny děti na závěr besedy objednaly k Vánocům pod stromeček. 

pa230003.jpg

pa230014.jpg

pa230018-2.jpg

 

 duben 2014

Minulý týden jsem měla besedy ve dvou hezkých českých městech. V pondělí to byla knihovna Doubravka v Plzni - zdravím usměvavou paní knihovnici a skvělé prvňáčky. V pátek jsem navštívila základní školu v Litoměřicích. Odtud i foto a taky moje pozdravení.  

 

Beseda v Plzni

 

Beseda v Plzni

 

duben 2013

 

  • Protože jsem už dlouho nic nezaznamenala, ráda bych tu vzpomněla na uplynulý rok, kdy jsem četla a besedovala s dětmi v různých koutech české země. Zdravím knihovny ve Varnsdorfu, Karlových Varech, Jičíně a Mladé Boleslavi! A taky knihovny v Praze, kde jsem nedávno četla z nové "velikonoční" Aničky.

 

  • A co mě čeká? V dubnu se těším na třídenní besedování na Moravě, především v Blansku a jeho okolí. V květnu povedu na knižním veletrhu "Svět knihy" tvůrčí dílnu s názvem "Jak se vaří kniha", což je nový úspěšný projekt nakladatelství Albatros.

 

  • A ještě jedna důležitá zpráva. V září vyjde v Albatrosu moje zatím poslední knížka "Mia flor". Je o dospívání a hlavní hrdinkou je skoro šestnáctiletá Viktorka. Jsem moc zvědavá a trochu napnutá, jaký bude mít tahle knížka ohlas.

 

 

   říjen 2011

 

 

Jsou zimní prázdniny a Anička vyráží s kamarádkami Ditou a Juljou na
chalupu do Jizerských hor. Veselá dobrodružství, která společně prožívají
nejen při lyžování, jsou narušená příjezdem spolužačky Katky. Je nafoukaná,
protivná a nic ji nebaví. A tak se Anička musí postarat, aby tyhle
prázdniny nebyly nadobro pokažené!

 

 

 

164929_big.jpg

 

 

  

 

   srpen 2010

 

Nový díl Aničky je na světě!

Ve třetím dílu Anička odlétá se svými rodiči na krátké prázdniny do Egypta. Bere si s sebou opět svůj deník a je plná očekávání, co všechno v neznámé exotické zemi prožije.
Na prázdninách si Anička najde novou kamarádku a pozná i zajímavosti Egypta. Nejúžasnější zážitek ji čeká při potápění v korálovém moři. Jaká dobrodružství ještě zažila se dozvíte, když si tuto prázdninovou knížku celou přečtete.

 

9788000025636.jpg

 

 

červen 2010

 

Právě vyšla u nakladatelství Artur moje další kniha, která nese název "Cesta z Arkád". Pro představu nabízim oficiální anotaci: 

Každý rozvod doprovází trauma. I ten, který žena už několik let s úzkostí očekává. Ale touha zůstává, a když se na obzoru objeví nový muž, je to jako malé soukromé zemětřesení. Kamila (40) si v obchodním domě Arkády kupuje nový kabát, aby si dodala sebevědomí. Jenže sama moc dobře ví, že hezký vzhled není samospasitelný. Ale co teda...? Kde vzít to něco, co by jí vrátilo její "vlastní vůni"?

 

Doufám, že se vám bude kniha líbit!

 

 

prev_429.jpg

 


 

březen 2010

 

Mám několik novinek k Aničce. Právě vychází překlad prvního dílu "Anička a její kamarádky" ve slovenštině a přeložené vyjdou i další dva díly. Mám radost!

 

A ještě jedna novinka: 14. května, což je pátek, ve 13 hodin budu mít besedu se čtenáři na knižnim veletrhu v Praze. Přijďte, těšim se na vás!

 

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--010--l--5--l--8--l--0105845-23.jpg30231_10150189386400545_208586915544_12402127_4494998_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Přeložila Annamária Brathová
Ilustrovala Eva Mastníková

Pre čitateľov od 7 rokov

Je jeseň. Vonku padá lístie a Anička chystá bábkové predstavenie o Gaštanovom kráľovstve. Ale keď sa jedného dňa vráti zo školy, rodičia majú prekvapenie: všetci traja poletia na malé prázdniny do Egypta! Čo asi Aničku čaká v ďalekej krajine? Nebude to len morské dobrodružstvo, púštny vietor alebo jazda na ťave… Anička toho zažije omnoho viac!

 

listopad 2009

 Radostná zpráva pro všechny příznivce Aničky. Příští rok na jaře vyjde v nakladatelství Albatros už třetí pokračování úspěšných (!) knížek pro malé čtenářky i jejich rodiče. Zatím prozradím jen to, že Anička bude tentokrát na prázdninách v Egyptě a samozřejmě opět tu zažije spoustu dobrodružství a nečekaných příhod, které si zaznamená do svého deníku.     

 

>> více informací zde!

 

 

říjen 2009

Zanedlouho by měla v nakladatelství Albatros vyjít knížka pro děti Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem. Inspirací mi byl náš papoušek Žako. O Žakovi se obecně říká, že je velice inteligentní, přítulný, učenlivý; už nevím číslo, ale že prý má ze všech papoušků největší slovní zásobu. I my jsme se proto radovali, když jsme našeho Žaka dostali. Bohužel se brzy ukázalo, že s naším Žakem to bude úplně jinak. Nemluví a klove, tudíž ho ani žádné veselé kousky neučíme. Abych byla upřímná: napodobuje zvuky, melodie a říká „haló“ a klove všechny kromě mě. Moje děti si už kolikrát myslely, že neklovne, ale kdepak. A potom brečely a nenáviděly ho za tu proradnost. Zvlášť Milda pociťoval hluboké rozčarování. A tak jsem chlapečka ve své knížce pojmenovala Milda a z našeho Žaka jsem vykouzlila přítulného opeřeného kamaráda.      

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

září 2009

V říjnu se vydáním posledního dílu uzavírá tetralogie o Denise. Pokud jste četli, zajímaly by mě vaše názory a ohlasy v rubrice: návštěvní kniha. 

 

det_388.jpgdet_390.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

det_392.jpgdet_394.jpg

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Re: Anička

(Ivana Peroutková, 14. 5. 2015 21:53)

Ahoj Terezo! Já myslím, že pro tebe je každá knížka vhodná, hlavně když se ti bude líbit!

Re: Anička

(Tereza, 1. 6. 2015 16:17)

Dobrý den, už mám koupenou knížku Anička a divadlo a moc se těším až si ji přečtu. Nemohla by vyjít ještě tenhle rok třeba na Vánoce další díl Aničky? A moc vás prosím postupujte sní dál ať Je už aspoň na druhým stupni a Je jí kolem 12 let tak děkuji za odpověď.

Anička

(Hana Zwiklová, 7. 11. 2014 8:51)

Dobrý den paní Peroutková,
v červnu 2014 jsem koupila své pětileté dceři první knížku o Aničce, od té doby (listopad 2014) již máme všechny díly a to přečtené dvakrát. Je to moc hezké čtení pro obě dvě. Přejeme Vám spostu dalších nápadů a těšíme se na další knižky.

Re: Anička

(Ivana Peroutková, 8. 11. 2014 10:05)

Dobrý den, paní Zwiklová, mám radost, že se vám Anička líbí. Nevím, jestli jste z Prahy - 4.12. budu mít ve tři hodiny odpoledne čtení z knížek v Luxoru. A příští rok vyjde další Anička a divadlo. Pozdravujte ode mě dceru. Až bude starší, třeba se jí zalíbí i moje další knížky. Mějte se krásně! Zdraví Ivana Peroutková

Prosim, piste dal!!!!

(Hana Mrklovska, 12. 6. 2013 11:26)

Vazena pani Peroutkova, dcera je tez vasnivou ctenarkou vsech Vasich Anicek a pri docitani zatim posledniho dilu plakal, ze uz to konci a nejsou jine Anicky. Chtela jsem se zeptat, kd planujete vydat dalsi dil? Prosim, neprestavejte psat, je to takove pohlazeni ma dusi najit a cist takovou knizku, jakymi Anicky jsou...Spoustu napadu a energie do dalsiho psani Preje Hana Mrklovska

Re: Prosim, piste dal!!!!

(Ivana Peroutková, 8. 11. 2014 9:59)

Dobrý den, paní Mrklovská, omlouvám se, že jsem na váš vzkaz zapomněla odpovědět, takže jestli se ještě někdy podíváte, moc děkuju za vaši podporu a přání. Příští rok vyjde Anička a divadlo a taky knížka Kristián a kocour Teo. A za měsíc 4.12. budu mít čtení v z knížek v paláci Luxor v Praze. Ve tři hodiny odpoledne. Mějte se krásně a pozdravujte dceru! Zdraví Ivana Peroutková

Aničky

(Ikonie, 24. 5. 2013 16:16)

Dobrý den,
mám všechny díly Aniček a už se těším až vyjdou další. Jsem na taneční konzervatoři a moc se mi líbila kapitola První hodina baletu v knížce Anička ve městě. Byla bych moc ráda kdyby vyšla knížka Anička v divadle ;).
Bylo by to možné?
Děkuji předem za odpověď Ikonie.

Re: Aničky

(Ivana Peroutková, 27. 5. 2013 11:29)

Ahoj Ikonie, vyjde díl Anička a divadlo, což bude o loutkovém představení, které Anička připraví s Tarkem a Ditou. Když jsi na taneční konzervatoři, prozradím ti, že Anička bude mít krásnou loutku baletky a s ní nacvičí číslo. A tak dále a tak dále. Měj se krásně a tancuj. Já taky ráda tancuju. Kdybych nepsala a měla nadání, byla bych tanečnice. Papa Ivana Peroutková

Anička

(Šarlota, 24. 5. 2013 16:08)

Dobrý den paní spisovatelko,
je mi 11let ale pořát se mi líbí vaše knížky o Aničce, mám všechny Vaše díly Aniček teď ještě čekám až mi přijde Anička a velikonoce. Můžu se prosím zeptat jestli budou další díly a jak se budou jmenovat?
Děkuji předem Šarlota

Re: Anička

(Ivana Peroutková, 27. 5. 2013 11:23)

Ahoj Šarloto, další díl zrovna píšu a jmenuje se Anička v Austrálii. Takže to bude Anička cestovatelka a trochu dobrodružství. A pak bude poslední díl Anička a divadlo. O loutkovém představení, o snech o loutkách, o první puse s Tarekm a tak dále. Měj se krásně, zdraví papa Ivana Peroutková

anička

(Ivana Peroutková, 27. 3. 2013 14:17)

Příští díl bude Anička v Austrálii

Aničky

(vaninka aniček, 26. 3. 2013 20:30)

Prosím mám celou sérii Aniček těd čekám z knihkpuctví až mi přijde Anička a velikonoce prosím vás pište další díly,s pozdravem vanika aniček

Re: Aničky

(Ivana Peroutková, 27. 3. 2013 14:03)

Ahoj Vaninko, píšu a budu psát. Díky zdravím Ivana Peroutková

Příběhy o Aničce

(Lucie,5.2.2013, 5. 2. 2013 8:54)

Dobrý den paní spisovatelko,jsme s mojí dcerou Andrejkou(8let),vášnívé čtenářky vašich příběhů o Aničce.Zrovna čteme ,jak jede Anička s kamarádkami lyžovat,do Jizerských hor.Což nás moc potěšilo,jelikož jsme z Jablonce nad nisou.Jěště nám chybí přečíst Aničku v cirkuse.Chtěla jsem se zeptat,jestli neplánujete napsat další díly?Předem děkuji za odpovědˇ.
S pozdravem Folcová Lucie


Re: Příběhy o Aničce

(Ivana Peroutková, 5. 2. 2013 9:40)

Dobrý den, moc děkuju za milý vzkaz! Už v březnu vyjde další díl Anička a Velikonoce. A pak ještě asi příští rok Anička a divadlo. Pozdravujte Andrejku a mějte se krásně v Jablonci nad Nisou. Ivana Peroutková

Knížky o Aničce

(Terezka, 8. 5. 2012 14:34)

Dobrý den pani spisovatelko.Jsem blázen do vašich knížek o Aničce,čtu je stále dokola.Těším se až vyjdou další. Děkuji. Terezka 9 let.

Knížky o Aničce

(Kamilka, 10. 2. 2012 13:32)

Dobrý den paní spisovatelko. Jmenuji se Kamilka, je mi 7 let a chodím do
druhé třídy. Přečetla jsem všechny knížky o Aničce, které jste napsala.
Protože se mi moc líbily, ráda bych věděla, jestli píšete ještě další knížku
o Aničce. Kamilka

Re: Knížky o Aničce

(Ivana Peroutková, 10. 2. 2012 13:57)

Ahoj Kamilko! Moc mě těší, že se ti knížky o Aničce líbí. Poslední díl, který jsem napsala, se jmenuje: Anička a cirkus a vyjde letos na podzim. Doufám, že se ti bude taky líbit. Mám v hlavě ještě další Aničky, ale o těch zatím ještě nechci nic prozrazovat. Snad jen, že se Aničce už brzy narodí sourozenec. Měj se moc hezky a užívej si hezkou zimu. Zdraví tě Ivana Peroutková

Anička

(Irena, 8. 2. 2011 19:32)

Velice Vám děkujeme za knihy o Aničce. S mojí sedmiletou dcerou máme už přečtené všechny tři a to několikrát!!! Velice se těšíme na další pokračování.
Děkujeme Irena a Adelka

Re: Anička

(Ivana Peroutková, 9. 2. 2011 13:00)

I já moc děkuju. Opravdu mě těší, že se Aničky líbí. Tak snad na podzim se dočkáte pokračování. Zdravím vás i Adélku Ivana Peroutková