Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hoši od bobří řeky

 

 

Hoši od Bobří řeky

 

bobri.jpg 

 

 

Hoši od Bobří řeky jako komiks. Vůbec poprvé – to je docela zajímavé (a doposud ani příliš vnímané) zjištění. Spousta jiných Foglarových příběhů se kresleného zpracování dočkala mnohem dříve, několik jich dokonce jako komiks bylo připravováno již od samého začátku. Spojení Foglar – komiks prostě funguje, o to víc udivuje, že na spisovatelův nejslavnější román se zatím nedostalo. Významnou roli v tomto ostychu hrálo jistě právě to, že se jedná o Foglarovo stěžejní dílo a jeho komiksová verze by navíc byla srovnávána s jinou klasikou, s Rychlými šípy. (úryvek ze stránek komiks.cz)

 

 

kresba: Milan Teslevič

scénář: Jaroslav Foglar

texty do komixového formátu: Ivana Peroutková

rok vydání: 2007, Olympia, Česká republika

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anička

(Ivana Peroutková, 27. 1. 2014 13:03)

Dobrý den, Stáňo, moc děkuju za vzkaz. Tak nějak v březnu by měla vyjít další Anička v Austrálii a příští rok Anička a divadlo a pak někdy možná ještě vodácká Anička. Nevím, kolik je dětem, ale ráda ještě upozorním na knížku Kouzelné dobrodružství s papouškem Žako, která už vyšla a je spíš pro menší kluky. Tento rok v září mi zas naopak vyjde knížka pro trochu starší děti s názvem Strašidelné prázdniny. A pro starší holky doporučuju knížku s názvem Mia flor, která vyšla loni. Tak to je snad všechno, zdravím vás i děti Ivana Peroutková

Aniččiny příběhy

(Stáňa S., 26. 1. 2014 19:57)

Dobrý den, moc se našim dětem a vlastně i mně líbí příběhy Aničky. Proto se chci zeptat, jestli třeba nechystáte další knihu?

nic

(ja, 7. 4. 2011 18:35)

jg412