Jdi na obsah Jdi na menu
 


září 2015

 

21.9.2015 vychází nová kniha "Kristián a kocou Teo" s krásnými ilustracemi od Barbory Kyškové! Těšíte se?

Přečtěte si anotaci -> 

Tyhle prázdniny nezačaly pro Kristiána zrovna šťastně. Maminka alkoholička se jednoho dne nevrátila domů, a tak po dlouhém úzkostném čekání vylekaný Kristián utíká z domova. Útočiště najde na nábřeží Vltavy, kde se potlouká se svým jediným kamarádem – černým kocourem. Cvičený Teo předvádí turistům akrobatické kousky, a tím oba tuláci získávají trochu peněz k přežití. Kristián ví, že se nemůže skrývat věčně. Ale jak má zachránit maminku i sebe? 

 

kristian.jpg

 

srpen 2015

Vychází nové cd o "Aničce a jejích kamarádkách" a její příběhy vám znovu přečte Martha Issová! 

 

medium.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

listopad 2014

V říjnu jsem se podívala už podruhé do knihovny v Jičíně a i tentokrát jsem si besedy s dětmi moc užila. Tentokrát jsem ovšem kromě Aničky vyprávěla i o své poslední knížce "Strašidelné prázdniny". Mám radost, že si ji všechny děti na závěr besedy objednaly k Vánocům pod stromeček. 

pa230003.jpg

pa230014.jpg

pa230018-2.jpg

 

 duben 2014

Minulý týden jsem měla besedy ve dvou hezkých českých městech. V pondělí to byla knihovna Doubravka v Plzni - zdravím usměvavou paní knihovnici a skvělé prvňáčky. V pátek jsem navštívila základní školu v Litoměřicích. Odtud i foto a taky moje pozdravení.  

 

Beseda v Plzni

 

Beseda v Plzni

 

duben 2013

 

  • Protože jsem už dlouho nic nezaznamenala, ráda bych tu vzpomněla na uplynulý rok, kdy jsem četla a besedovala s dětmi v různých koutech české země. Zdravím knihovny ve Varnsdorfu, Karlových Varech, Jičíně a Mladé Boleslavi! A taky knihovny v Praze, kde jsem nedávno četla z nové "velikonoční" Aničky.

 

  • A co mě čeká? V dubnu se těším na třídenní besedování na Moravě, především v Blansku a jeho okolí. V květnu povedu na knižním veletrhu "Svět knihy" tvůrčí dílnu s názvem "Jak se vaří kniha", což je nový úspěšný projekt nakladatelství Albatros.

 

  • A ještě jedna důležitá zpráva. V září vyjde v Albatrosu moje zatím poslední knížka "Mia flor". Je o dospívání a hlavní hrdinkou je skoro šestnáctiletá Viktorka. Jsem moc zvědavá a trochu napnutá, jaký bude mít tahle knížka ohlas.

 

 

   říjen 2011

 

 

Jsou zimní prázdniny a Anička vyráží s kamarádkami Ditou a Juljou na
chalupu do Jizerských hor. Veselá dobrodružství, která společně prožívají
nejen při lyžování, jsou narušená příjezdem spolužačky Katky. Je nafoukaná,
protivná a nic ji nebaví. A tak se Anička musí postarat, aby tyhle
prázdniny nebyly nadobro pokažené!

 

 

 

164929_big.jpg

 

 

  

 

   srpen 2010

 

Nový díl Aničky je na světě!

Ve třetím dílu Anička odlétá se svými rodiči na krátké prázdniny do Egypta. Bere si s sebou opět svůj deník a je plná očekávání, co všechno v neznámé exotické zemi prožije.
Na prázdninách si Anička najde novou kamarádku a pozná i zajímavosti Egypta. Nejúžasnější zážitek ji čeká při potápění v korálovém moři. Jaká dobrodružství ještě zažila se dozvíte, když si tuto prázdninovou knížku celou přečtete.

 

9788000025636.jpg

 

 

červen 2010

 

Právě vyšla u nakladatelství Artur moje další kniha, která nese název "Cesta z Arkád". Pro představu nabízim oficiální anotaci: 

Každý rozvod doprovází trauma. I ten, který žena už několik let s úzkostí očekává. Ale touha zůstává, a když se na obzoru objeví nový muž, je to jako malé soukromé zemětřesení. Kamila (40) si v obchodním domě Arkády kupuje nový kabát, aby si dodala sebevědomí. Jenže sama moc dobře ví, že hezký vzhled není samospasitelný. Ale co teda...? Kde vzít to něco, co by jí vrátilo její "vlastní vůni"?

 

Doufám, že se vám bude kniha líbit!

 

 

prev_429.jpg

 


 

březen 2010

 

Mám několik novinek k Aničce. Právě vychází překlad prvního dílu "Anička a její kamarádky" ve slovenštině a přeložené vyjdou i další dva díly. Mám radost!

 

A ještě jedna novinka: 14. května, což je pátek, ve 13 hodin budu mít besedu se čtenáři na knižnim veletrhu v Praze. Přijďte, těšim se na vás!

 

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--010--l--5--l--8--l--0105845-23.jpg30231_10150189386400545_208586915544_12402127_4494998_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Přeložila Annamária Brathová
Ilustrovala Eva Mastníková

Pre čitateľov od 7 rokov

Je jeseň. Vonku padá lístie a Anička chystá bábkové predstavenie o Gaštanovom kráľovstve. Ale keď sa jedného dňa vráti zo školy, rodičia majú prekvapenie: všetci traja poletia na malé prázdniny do Egypta! Čo asi Aničku čaká v ďalekej krajine? Nebude to len morské dobrodružstvo, púštny vietor alebo jazda na ťave… Anička toho zažije omnoho viac!

 

listopad 2009

 Radostná zpráva pro všechny příznivce Aničky. Příští rok na jaře vyjde v nakladatelství Albatros už třetí pokračování úspěšných (!) knížek pro malé čtenářky i jejich rodiče. Zatím prozradím jen to, že Anička bude tentokrát na prázdninách v Egyptě a samozřejmě opět tu zažije spoustu dobrodružství a nečekaných příhod, které si zaznamená do svého deníku.     

 

>> více informací zde!

 

 

říjen 2009

Zanedlouho by měla v nakladatelství Albatros vyjít knížka pro děti Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem. Inspirací mi byl náš papoušek Žako. O Žakovi se obecně říká, že je velice inteligentní, přítulný, učenlivý; už nevím číslo, ale že prý má ze všech papoušků největší slovní zásobu. I my jsme se proto radovali, když jsme našeho Žaka dostali. Bohužel se brzy ukázalo, že s naším Žakem to bude úplně jinak. Nemluví a klove, tudíž ho ani žádné veselé kousky neučíme. Abych byla upřímná: napodobuje zvuky, melodie a říká „haló“ a klove všechny kromě mě. Moje děti si už kolikrát myslely, že neklovne, ale kdepak. A potom brečely a nenáviděly ho za tu proradnost. Zvlášť Milda pociťoval hluboké rozčarování. A tak jsem chlapečka ve své knížce pojmenovala Milda a z našeho Žaka jsem vykouzlila přítulného opeřeného kamaráda.      

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

září 2009

V říjnu se vydáním posledního dílu uzavírá tetralogie o Denise. Pokud jste četli, zajímaly by mě vaše názory a ohlasy v rubrice: návštěvní kniha. 

 

det_388.jpgdet_390.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

det_392.jpgdet_394.jpg

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anicka

(monika, 3. 1. 2011 21:28)

Dobry den pani Peroutkova, ziji s detmi v Nemecku a dcerku i syna vychovavame dvojjazycne. Uz dlouho jsem v ceskych knihkupectvich hledala knizku - puvodne ceskou - o detech a kamaradstvi pro moji starsi sestiletou dceru. Byla mi doporucena Aniccka a po precteni prvni knizky jsme okamzite dokoupili dalsi dva dily. Knizky cteme uz podruhe a moc vam za ne dekujeme. Myslim si, ze jste se dobre vcitila do pocitu a mysleni male holcicky, pribehy nejsou umele zkonstruovane ani nasilne a radoby poucujici, naopak ctou se velice lehce a pusobi pozitivne. Take se nam libi dlouhe nadpisy - dcera se uci cist a na zacatku kazde kapitoly si sama precte nadpis a vesele ilustrace.
Hodne inspirace pri dalsi tvorbe Monika

Re: Anicka

(ivana peroutková, 8. 1. 2011 21:17)

viz: návštěvní kniha

Překvapení

(Emma, 6. 7. 2009 0:58)

Ahoj Ivanko, překvapilo mne jaká jsi čarobabka. Nečetla jsem sice ani jednu Tvoji knihu, ale v nejbližší době se na to vychystám. Po přečtení stránek se na ten průzkum těšim. Až to pročtu, tak se ozvu. Hodně štěstí Emma