Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anička ve městě

 

 

Anička ve městě

 

ve-meste.jpg 

                                   

Děj

  

Volné pokračování knížky Anička a její kamarádky. Začíná návratem Aničky do Prahy, kde ji čeká spousta překvapení, okouzlení i zklamání, radostí i strastí a otázek, na které hledá odpovědi ve svém deníku. Anička si zase zvyká na nové prostředí, školu, kamarádky a kupuje si vysněné křečky. Seznámí se i s mladým Adamem, který hraje krásně na klavír a je slepý. Rodiče ji nutí chodit na angličtinu, která ji baví, a do baletu, který nenávidí. Postupně najde nejbližší kamarádku Moniku i kamaráda, tím je Tarek, kluk arabského původu, který báječně hraje loutkové divadlo. Se ztřeštěnou Monikou Anička prožívá veselá i trochu nebezpečná dobrodružství, s Tarkem připravuje divadelní představení. Ale všechno není růžové, zahynuli jí narození křečci a po jedné příhodě rodiče nastolili přísný režim. Anička přemýšlí, zda existuje šestý smysl, a Adam jí ho pomůže najít. Chmurné dny se obrací v lepší, mnohé se mění a Aničce je zase dobře na světě. Holčičí knížka o dívčích radostech, ale i trápeních, hledání a velkém kamarádství. O tom, co si děvčata špitají i co opravdu prožívají.

 

 

Ukázka

 

„A kdybych....“ začala Anička nesměle, ale věděla, že teď to musí říct: „A kdybych to trochu uměla, mohla bych ti s tím divadlem pomáhat?“

Tarek se na ni nejdřív skoro udiveně podíval: „Ty bys chtěla?“

„Chtěla.“

„No, mně by se to náhodou docela hodilo,“ uvažoval Tarek. „Akorát mi ještě táta musí udělat světýlka, aby se mi divadlo hezky nasvítilo.“

„A až ti je udělá, tak mi řekneš? Slibuješ?“ ujišťovala se Anička.

„Slibuju,“ přikývl Tarek.

Anička měla takovou radost, že by se snad nejradši roztančila po trávníku. Anebo by vyletěla za červeným sluncem. Anebo... Najednou ji napadlo něco, co ji samotnou překvapilo. 

Co kdyby dala Tarkovi pusu?

Ale pak se sama za sebe zastyděla. Copak dává holka první pusu? A jak by se na to Tarek asi tvářil? Znovu se na něj podívala. Taky se na ni podíval. A pak se oba, ani nevěděli proč, začali smát.

Ten večer ji Tarek doprovodil domů. A když si Anička po večeři otevřela svůj deník, nevěděla, co napsat dřív. Stalo se toho tolik. První hodina angličtiny, Eva a Adam, naštvaná Katka, křídy, kolotoč, fontánka a Tarkův slib. To všechno by snad popisovala až do rána. Takže po dlouhém rozvažování ze všech zážitků zbylo jen tohle:

                                                                                                          

 Adam a Eva se mají rádi. Já mám asi radši Ditu než Katku. A teď největší tajemství: asi trošku miluju Tarka. Já nevím proč, ale mně se chce zase smát.

  

 

Fotografie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anicka

(Nadezda , 14. 2. 2016 17:44)

Dobry den. Ja jsem Nadezda. Mne je 9 let. Ja doma mluvim cesky, francouzsky a nemecky. Ja bydlim ve Svicarsku. Anicka je moje nejoblibenejsi ceska kniha! Mne se libi protoze tam jde o pratelstvi. Az na jednu jsem vsechny dily precetla. Budou jeste vic? Nadezda

Re: Anicka

(ivana peroutková, 15. 2. 2016 14:54)

Ahoj Naděždo! Danke, merci beaucoup de ton message! Mám radost, že i ve Švýcarsku žije holčička, která ráda čte Aničku. Budou ještě dva díly. Teď na jaře vyjde Anička na řece. Ta je o tom, jak Anička s kamarádkami jely jako vodáci v kánoi. Knížka je dobrodružná a veselá a taky o přátelství. Příští rok vyjde Anička v zahradě. Ta bude zase z vesnice u babičky a Anička v ní oslaví deváté narozeniny. To je všechno. Měj se moc krásně. Salut! Ivana Peroutková

Anička ve městě

(Lucinka, 27. 6. 2015 15:06)

Ta to kniha je velmi hezká, tak jako ostatní. Ale bohužel ji nikde nemohu sehnat na internetu. Ráda bych si knihu stáhla do počítače jako pdf.

Re: Anička ve městě

(Ivana Peroutková, 1. 7. 2015 21:02)

Ahoj Lucinko, ta knížka určitě je v elektronické podobě. Asi musíš ještě hledat. Nebo si najdi na internetu nakladatelství albatros a napiš jim vzkaz. Určitě ti poradí, kde to najdeš. Měj se krásně, ahoj a hezký prázdniny!Hezký prázdniny!

Mia Flor,Denisa..

(Štěpa, 19. 3. 2015 22:01)

Dobrý den. Je mi 14 let a četla jsem knihy od Vás : Mia Flor a všechny díly o Denise. Píšete opravdu krásné knihy. Škoda že jsem ještě nepřečetla více knih od Vás. Chtěla bych se zeptat: v knize Mia Flor se objeví stejnojmenná píseň, jestli by se mohla někde sehnat? Tuto knížku už čtu podruhé.
Máte nádherné příběhy, tak pište, pište ať mám co číst:)
Děkuji

Re: Mia Flor,Denisa..

(Ivana Peroutková, 20. 3. 2015 23:02)

Ahoj Štěpo, moc moc ti děkuju za vzkaz a jsem ráda, že se ti moje knížky líbí. Já si ty příběhy vymýšlím, právě proto, aby se líbily, a přitom vypadaly jako ze skutečného života. Takže i ta písnička Mia flor je částečně vymyšlená. V podstatě jsem jednou v rádiu zaslechla písničku, kde zpěvačka zpívala "mia flor", a ta dvě slovíčka mně utkvěla a pak se mi hodila do toho románku. No, a takhle píšu. Něco uvidím, uslyším, zažiju a pak ty kousíčky použiju pro nový příběh. A pak jsem šťastná, když se ten příběh třeba zrovna tobě líbí. Měj se krásně!

Anička na horách

(Míša, 8. 2. 2015 20:31)

Dobrý den vaše knížky se mi moc líbí.Je mi 10 a už jsme dočetli knihu Anička na horách.Mě i mojí mamince i bratrovi se moc líbí a těším se,až maminka koupí i další díly.

Re: Anička na horách

(Ivana Peroutková, 11. 2. 2015 14:52)

Ahoj Míšo! Děkuju za tvůj vzkaz. Jsem moc ráda, že se vám Aničky líbí. Teď na jaře vyjde další, už osmý díl Anička a divadlo. A taky tě chci upozornit na knížku Strašidelné prázdniny, která je už podle názvu trochu strašidelná a napínavá. Měj se krásně, všechny doma pozdravuj a čti a čti!

Re: Re: Anička na horách

(Eva Hrachovcová, 19. 3. 2015 23:54)

Dobrý den, mohla byste nám prozradit, který měsíc vyjde Anička a divadlo?Dcera i já se už nemůžeme dočkat...Eva H

Re: Re: Re: Anička na horách

(Ivana Peroutková, 20. 3. 2015 22:35)

Paní Hrachovcová, Anička a divadlo by měla vyjít někdy koncem dubna nebo začátkem května. Jak to budu vědět, dám zprávu na svoje stránky. Už jsem viděla obálku a je moc hezká! Pozdravujte dceru a mějte se krásně a děkuju za vzkaz! Ivana Peroutková

dotaz na jednotlivé díly

(Ivana , 1. 3. 2014 14:09)

Dobrý den,vážená paní Peroutková, koupila jsem dceři všechny díly "Aničky", chci jí je dávat postupně, jenže netuším, jak jdou správně po sobě.Můžete mi, prosím, co nejdříve poradit?Děkuji Vám a přeji hodně čtenářů.S pozdravem Svobodová Ivana

Re: dotaz na jednotlivé díly

(Ivana Peroutková, 1. 3. 2014 18:39)

Dobrý den, to pořadí poznáte podle toho, že vzadu na obálce jsou v rámečkách předchozí díly, takže s každým dalším dílem přibyde jeden rámeček. . Ale já vám to stejně napíšu: Anička a její kamarádky, Anička ve městě, Anička u moře, Anička na horách, Anička a cirkus, Anička a Velikonoce. A aby toho nebylo málo, teď v březnu vyjde Anička v Austrálii. Děkuju za vzkaz, pozdravujte dcerku, mějte se krásně, zdraví Ivana Peroutková. PS: nevím, kde bydlíte, zítra mám v obch. domě v Letňanech v 15.00 autorské čtení pro děti.

Tato kniha

(Adulinka.Machr, 4. 2. 2013 15:45)

Tato kniha jse mi moc a moc líbí chtěla bych zažit to co je v těchto příbezích i na živo a nebo být Anička.Chtěla bych ji doma mohly byste mi někdo říci kolik stojí nejmíně. Děkuji Adéla Machková 11 let. :D

Re: Tato kniha

(Ivana Peroutková, 4. 2. 2013 19:30)

Adulinko, nevím, kde bydlíš, v knihkupectví ta knížka stojí 189 Korun. Je to pro tebe moc? Odepiš mi! zdraví tě Ivana Peroutková

anička

(Ivana Peroutková, 6. 10. 2010 20:44)

Já taky moc děkuju, jsem ráda, že se Aničky líbí. Pozdravujte holky... Ivana Peroutková

Anička

(Jana B., 6. 10. 2010 13:04)

Dobrý den,

chtěla bych Vám, jako maminka dvou dcer, poděkovat za pěkné příběhy o Aničce. Minulý měsíc jsem náhodou holkám koupila Aničku a její kamarádky a už jsme objednaly další 2 pokračování. Skvělé čtení před spaním.

Děkuji ještě jednou

Jana B.

Re: Anička

(ivana peroutková, 6. 10. 2010 20:39)

Já taky moc děkuju, jsem moc ráda, že se Aničky líbí. Pozdravujte holky... Ivana Peroutková

anička

(Ivana Peroutková, 6. 10. 2010 20:42)

Já taky moc děkuju, jsem ráda, že se Aničkalíbí. Pozdravujte holky... Ivana Peroutková

Re: Anička

(ivana peroutková, 6. 10. 2010 20:38)

Já taky moc děkuju, jsem moc ráda, že se Aničky líbí. Pozdravujte holky... Ivana Peroutková

Anička ve městě

(ivana peroutková, 25. 6. 2010 16:06)

Dobrý den,
děkuji za uznání, to potěší. Anička ve městě je vyprodaná, ale v září vyjde znovu.
Zdraví Ivana Peroutková