Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anička ve městě

 

 

Anička ve městě

 

ve-meste.jpg 

                                   

Děj

  

Volné pokračování knížky Anička a její kamarádky. Začíná návratem Aničky do Prahy, kde ji čeká spousta překvapení, okouzlení i zklamání, radostí i strastí a otázek, na které hledá odpovědi ve svém deníku. Anička si zase zvyká na nové prostředí, školu, kamarádky a kupuje si vysněné křečky. Seznámí se i s mladým Adamem, který hraje krásně na klavír a je slepý. Rodiče ji nutí chodit na angličtinu, která ji baví, a do baletu, který nenávidí. Postupně najde nejbližší kamarádku Moniku i kamaráda, tím je Tarek, kluk arabského původu, který báječně hraje loutkové divadlo. Se ztřeštěnou Monikou Anička prožívá veselá i trochu nebezpečná dobrodružství, s Tarkem připravuje divadelní představení. Ale všechno není růžové, zahynuli jí narození křečci a po jedné příhodě rodiče nastolili přísný režim. Anička přemýšlí, zda existuje šestý smysl, a Adam jí ho pomůže najít. Chmurné dny se obrací v lepší, mnohé se mění a Aničce je zase dobře na světě. Holčičí knížka o dívčích radostech, ale i trápeních, hledání a velkém kamarádství. O tom, co si děvčata špitají i co opravdu prožívají.

 

 

Ukázka

 

„A kdybych....“ začala Anička nesměle, ale věděla, že teď to musí říct: „A kdybych to trochu uměla, mohla bych ti s tím divadlem pomáhat?“

Tarek se na ni nejdřív skoro udiveně podíval: „Ty bys chtěla?“

„Chtěla.“

„No, mně by se to náhodou docela hodilo,“ uvažoval Tarek. „Akorát mi ještě táta musí udělat světýlka, aby se mi divadlo hezky nasvítilo.“

„A až ti je udělá, tak mi řekneš? Slibuješ?“ ujišťovala se Anička.

„Slibuju,“ přikývl Tarek.

Anička měla takovou radost, že by se snad nejradši roztančila po trávníku. Anebo by vyletěla za červeným sluncem. Anebo... Najednou ji napadlo něco, co ji samotnou překvapilo. 

Co kdyby dala Tarkovi pusu?

Ale pak se sama za sebe zastyděla. Copak dává holka první pusu? A jak by se na to Tarek asi tvářil? Znovu se na něj podívala. Taky se na ni podíval. A pak se oba, ani nevěděli proč, začali smát.

Ten večer ji Tarek doprovodil domů. A když si Anička po večeři otevřela svůj deník, nevěděla, co napsat dřív. Stalo se toho tolik. První hodina angličtiny, Eva a Adam, naštvaná Katka, křídy, kolotoč, fontánka a Tarkův slib. To všechno by snad popisovala až do rána. Takže po dlouhém rozvažování ze všech zážitků zbylo jen tohle:

                                                                                                          

 Adam a Eva se mají rádi. Já mám asi radši Ditu než Katku. A teď největší tajemství: asi trošku miluju Tarka. Já nevím proč, ale mně se chce zase smát.

  

 

Fotografie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anička

(Hana Daenhardtová, 24. 6. 2010 17:11)

Dobrý den,

sháním pro dceru Aničku ve městě (A. a kamarády i A. u moře už máme). Bohužel se mi nedaří knihu v Praze sehnat. Nemáte prosím tip, kde by se dala ještě koupit, případně objednat?

Předem moc děkujeme za doporučení. Díky Vám se dcera stala hned v 1. třídě velkou čtenářkou a obě knížky o Aničce přečetla jedním dechem :o)

H. Daenhardtová

milá Zuzano

(ivana peroutková, 6. 3. 2010 18:12)

Milá Zuzano!
Moc mě těší, že se ti Anička ve městě líbila. Zkus i Aničku a její kamarádky. A v květnu vyjde třetí pokračování - Anička u moře. Zvu tě taky na besedu na Knižním veletrhu. Víc se dozvíš ve vzkazu pro Veerrušku. Zdraví tě Ivana Peroutková

milá Veerruško

(ivana peroutková, 6. 3. 2010 18:04)

Milá Veeruško!
Děkuju ti za tvoje "super" o Aničkách. Když budeš moct, přijď 14. května v jednu hodinu na Knižní veletrh v Praze na Výstavišti. Budu tam mít besedu - setkání se čtenáři. Zdraví tě Ivana Peroutková

Anička ve městě

(Zuzana, 3. 3. 2010 19:58)

Mě se tato kniha moc líbí je zatím má nejlepší..

knížky

(veerruška, 17. 8. 2009 11:41)

obědvě knížky Aničce jsou super